Cadılar Bayramı Parti Fikirleri

31 Temmuz 2019
Cadılar Bayramı Parti Fikirleri

Yurt dışındaki partiler veya sokak festivalleri için çocuklar, ebeveynler ve gençler herkes en ilginç kostümü giymek için birbiriyle yarışıyor.Her sene bir önceki sene giydiklerinden çok daha farklı bir karaktere bürünmeye çalışıyorlar.Pek çok mekanda birbirinden farklı konseptlerde partiler düzenleniyor.

Cadılar  Bayramının tarihçesinden biraz da bahsedersek eğer,  ilk kutlayanların Kelt rahipleri olduğu düşünülür ve bu kutlamaların tarihçesi İsa’dan önce 700 yılına kadar uzanıyor. Bu bayram o zamanlarda, hasat mevsiminin sonu olarak Kasım’ın ilk günü kutlanırmış. Sonraki yıllarda ise 1 Kasım’dan önceki gün ve gece, yani 31 Ekim günü ve gecesinde bu bayram kutlanmaya başlanmış ve zamanla ünü tüm dünyaya yayılmış.

 ‘Trick-or-treat’(Oyun ya da ikram) nasıl ortaya çıkmış? Hasat mevsiminin bitiminden önceki gece, insanlar aç gözlü ruhları evlerinden uzak tutmak için kapılarına yiyecek bırakırlarmış. Festivale gidenler ise etrafta dolaştıklarına inandıkları kötü ruhlar kendilerini rahat bıraksınlar diye, hayalet, cadı gibi ürkütücü  kostümleri giyerlermiş. Bu yüzden Cadılar Bayramı’nda bu tarz kıyafetler, kostümler giymek bir gelenek haline gelmiş.

Cadılar Bayramı’nın simgeleri Kara kediler ve Balkabaklarıdır. Balkabağının  içi boşaltılarak gülen bir surat şeklinde kesildikten sonra içinde bir mum yakılarak şeytani bir görünüme sokulmaya çalışılır. Günümüzde ise balkabakları bu bayramın en popüler süsleme – dekor malzemesi olmuş durumda.

Ülkemizde ki kutlamalara gelince; günümüzde okullar da çocuklar için düzenlenmiş eğlenceli partiler yapılmakta.Her çocuk bu partiye balkabağı, iskelet, yarasa, vampir gibi kostümlerle katılmakta.Sakın ola ki bu kostümlerin isimleri gibi korkunç ve ürkütücü olduğunu düşünmeyin.Çocuklar için parti mağazalarında birbirinden sevimli şeytan, Cadı, hayalet,örümcek ve iskelet kostümleri satılmakta.

Tabii bir diğer konu da parti mekanının süslenmesi. Cadılar bayramı süslemelerinde kullanılan birbirinden sevimli aksesuarlar bulmanız mümkün, bırakalım korkunç süsleme malzemeleri kurukafalar, yarasalar, örümcekler yetişkin partilerini süslemek için kullanılsın. Siz çocuklar için bir Cadılar Bayramı  partisi düzenliyorsanız eğer üzerinde sevimli balkabakların, hayaletlerin bulunduğu, birkaç malzeme ile mekanı süsleyebilirsiniz. Amacımız elbette ki çocukları eğlendirmek. Hele ki asıl amacı bol miktarda şeker tüketmek olan bu parti çocuklar için oldukça keyifli olacaktır.Cadılar bayramının en çok tüketilen şeker çeşidi ise Elma Şekeridir.Parti öncesi elma şekeri temin etmeyi unutmayın. Elma şekeri yerine Parti dünyası olarak bir alternatif de lolipoplardır.

Trick-or-treat’(Oyun ya da ikram) partinin en önemli kısımlarından biri. Tüm çocukların parti kostümlerini giydikten sonra oyunlardan önce harika tatlarla buluşma zamanı.Hayalet şeklinde parmak sandöviçler, balkabağı şeklinde renkli şekerli kurabiyeler, patlamış mısır, elma şekerleri, yarasa desenli cupcakeler çocukların çok ilgisini çekecek.

Buz Kalıpları:Sizler için harika bir ipucu daha, önceden aldığınız minik örümcekleri (veya benzeri bir akseuarı bu kurukafalı yüzük de olabilir)buz kalıplarının içine koyup üzerine su katarak farklı buz kalıpları yapabilirsiniz.Her çocuk bardağında eriyen buz kalıbının içinden çıkan davetsiz misafiri görünce çok eğlenecektir.

En özel Cadılar Bayramı partileri için takpite kalın...

Parti Dünyası Ekibi 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.