Korsan Temalı Parti Fikirleri

31 Temmuz 2019
Korsan Temalı Parti Fikirleri

Parti Dünyasının en sevilen temalarından Korsan Partisi organize etmek için nelere ihtiyacınız var hep beraber bir göz atalım.

Öncelikle hem doğum günü çocuğu için hem de arkadaşları için , korsan şapkası, kanca, göz bandı setleri alıp davetiyeniz ile göndererek  tüm çocukların partiye gelirken hazırlıklı ve hevesli gelmelerini sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuzla  birlikte evinizi tarif eden bir “Define Haritası” şeklinde davetiye hazırlayabilirsiniz. Fikir bizden yaratıcılık sizden. Davetiyeyiparşömen kağıdını andırır renkte bir kağıt üzerinde hazırlayabilir sanki eski bir haritaymış izlenimi vermek için kenarlarını gelişigüzel yırtabilirsiniz.Yapmış olduğunuz davetiyede evinizin adresinin bulunduğu yere bir hazine sandığı çizip boyayabilirsiniz.Bu yapmış olduğunuz davetiyeyi renkli fotokopi makinesinden faydalanarak çoğaltabilirsiniz.Daha sonra davetiyeleri rulo haline getirip bir kurdela ile bağlayabilir davetli olan küçük korsanlara iletebilirsiniz.Dilerseniz davetiyenize partinizin kostümlü bir parti olacağını da bir not olarak ilave edebilirsiniz.

Hatta diğer  bir davetiye fikri de ; hazırlamış olduğunuz ruloları minik şişelere koyup sanki denize atılan gizli bir haritaymış izlenimi ile dağıtabilirsiniz.

Davetli olan minik korsanlar için korsan göz bantları, korsan şapkaları parti mağazalarından temin edebilirsiniz.Böylelikle kostümsüz katılmış olanlar da bu malzemelerle kendilerini korsan partisine kolayca adapte etmiş olacaklar.

Daha sonra parti yapacağınız mekanda biraz da ürkütücü bir dekor yaratmaya çalışabilirsiniz.Bunun için etrafa asabileceğiniz iskelet veya kurukafa resimlerine, papağan resimlerine, korsan bayraklarına , korsan gemili balonlara ihtiyacınız olacak.

Masa üzerini korsan temalı parti malzemeleri ile süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda  altın para çikolataları masaya gelişigüzel yerleştirebilirsiniz. Altın renginde imitasyon kolyeleriniz, bocuklarınız var ise bunları da süslemede kullanabilirsiniz.

Çikolatalı kekinize gelince kalın bir çikolatalı kek pişirip ortasından 15 -20 cm eninde bir parçayı kesip çıkarıp, kestiğiniz parçayı resimdeki gibi kesip kekin üstüne yerleştirin.Daha sonra tüm keki şokella ile sıvayıp keki kırmızı kurdela ile ve bonibonlarla süsleyebilirsiniz.Kekin bir hazine sandığı gibi aralık durması için altın para çıkolatalardan faydalanabilirsiniz.Hazine sandığı kekinizin içini ve dışını altın renginde kağıtlarla kaplanmış çikolatalar, bilezik şeklinde şekerlemeler doldurabilirsiniz.Tepsiye yerleştirmiş olduğunuz kekin tepsisine de bolca altın para çikolatalardan serpebilirsiniz.Korsan partiniz için harika bir doğum günü pastası hazırlamış olacaksınız.

Ayrıca parti menünüze küçük sandöviçler hazırlayıp bunları korsan bayraklı kürdanlarla süsleyebilirsiniz.

Elbette parti müzikleriniz partinize heyecan ve neşe katacak  “Pirates of Caribbean” Filminin müziklerinden olmalı.Bunları parti öncesi temin etmelisiniz.

Pinyatanız korsan gemisi şeklinde veya korsan bayrağı şeklinde olabilir.Pinyatanızın içini küçük korsan figürleri , bilezik şeklinde şekerlemeler ve atın para çikolatalarla doldurabilirsiniz.

KORSAN PARTİSİ OYUNLARI:

Hazine sandığını bulma oyunu ise küçük afacanların oldukça ilgisini çekecektir. Evin bir köşesine önceden yerleştirdiğiniz hazine sandığı şeklinde süslediğiniz bir kutunun içini (bu bir mücevher kutusu da olabilir) daha önceden aldığınız ufak tefek hediyelikler, balonlar ve düdüklerle doldurabilirsiniz. Daha sonra çocuklara bu hazinenin yerini ufak ipuçları vererek tarif edebilirsiniz. Hazineyi bulduklarında fotoğraf çekerek onların bu heyecanlı anını resmetmeyi unutmayın.

Bir diğer korsan partisi aktivitesi olarak çocuklara korsan şapkaları yaptırtabilirsiniz.Her çocuk kendi şapkasını boncuklarla süsleyip, korsan bayrakları yaparak boyayabilir.

Haritada hazineyi bulma oyunu:Daha önceden büyük bir kartona bir harita çizerek bu harita üzerinde hazine sandığını gösteren yere bir hazine sandığı resmi yapıştırabilirsiniz.Hazırlamış olduğunuz bu haritayı evinizin bir duvarına asabilirsiniz.Daha sonra çocukların her birine daha önceden hazırladığınız çocukların  isimlerinin yazdığı stickerlardan 3 er tane verip sıra ile çocukların gözlerini bağlayıp kendi etraflarında döndürdükten sonra duvara asılı olan harita yönünde ilerleyerek ellerindeki stickerları yapıştırmalarını söylemelisiniz.Elindeki stickerı hazine sandığının tam üstüne yapıştıran kazanır.Kazanan küçük korsanı ödüllendirmeyi unutmayın.

Unutmayın partiye tema katarak hem fark yaratacaksınız hem de davetlilerinizin  daha heyecanlı ve istekli bir şekilde partinize katılmasını sağlayacaksınız.

Partinizi planlarken küçük korsanların hayal güçlerinden de yararlanmanızı tavsiye ediyoruz...

Sevgiyle kalın

Parti Dünyası Ekibi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.