Diş Buğdayı Partileri

31 Temmuz 2019
Diş Buğdayı Partileri

İlk dişin çıkışını kutlamak için yapılan Diş Buğdayı partisi , çocuğun dişlerinin daha sağlam olması, çabuk büyümesi ve şansının iyi olması gibi iyi dileklerle yapılan yakın çevrenizi ve ailenizi davet edebileceğiniz bir partidir. Tüm davetlilerde genellikle bu partiye katılırken bebeğe ufak tefen hediyeler de getirirler.

Aynı zamanda çocuğun hangi mesleği seçeceği üzerine varsayımların yapıldığı eğlenceli bir oyunu da var bu partinin.

Diş Buğdayı Parti Oyunu: Çocuğun içinden hangisini seçeceği merak edilen malzemeler bir tepsiye yerleştirilir. Bunlar steteskop, makas, kalem, kitap olabilir. Siz bu seçenekleri dilediğiniz gibi çoğaltabilirsiniz. Bu aslında bebek bu eşyalardan hangisini seçerse ileride o mesleği seçecek gibi bir inanışın olduğu eğlenceli bir oyundur.

Dişbuğdayı’nın tarifi ise şöyle:kaynatılmış buğday şekerle harmanlanır ve üzerine nar, ceviz, fıstık içi , renkli şekerlemeler, kuruyemişler , jelibon  gibi süsler konularak hazırlanır. İçine boncuk , yüzük , altın veya madeni para gibi bir şey saklanır. Saklanan eşya kime çıkarsa çocuğa çeşitli armağanlar alır. Ama tabii sadece 25 krş da koyabilirsiniz bu durumda da siz de bu 25 krş kime çıktıysa o kişiye vermek üzere bir hediye bulundurabilirsiniz.

Bİr diğer adet de çocuğun dişinin çıktığını ilk gören kişinin çocuğa bir hediye almasıdır.

Gelelim parti mekanının süslenmesine ve diğer hazırlıklara. Öncelikle evinizi veya parti vereceğiniz mekanı bu temaya uygun balonlarla süsleyebilirsiniz. Yine davetlilere ikramlarınızı üzerinde çocuğunuzun resminin de olduğu Diş Buğdayı temalı hazırlanan tabaklardan ve bardaklardan kullanabilirsiniz.

Hatta diş şeklinde pastalar , cupcakeler ve kurabiyeler de misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Geleneksel olarak diş buğdayı partinize katılan misafirlerinize dağıtmak için üzerinde yine diş resmi olan hediyelikler hazırlayabilirsiniz. İçine bebeğinizin fotoğrafını koyabileceğiniz resim çerçeveleri de Diş buğdayı partileri için güzel bir hediyelik olabilir. Veya sadece minik keselerin içine lavanta koyup dağıtmanız da mümkün.Tüm bu hazırlıklar  aslında hayatımıza renk ve eğlence katmak için yapılan küçük heyecanlardır.İnanın bir partinin hazırlanması , misafirlerin davet edilmesi ve A’dan Z’ye yapılan tüm organizasyon çok ama çok keyifli.

Parti Dünyası Ekibi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.